dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Svatební dort

Svatební dort je symbolem každé svatby. Krájení svatebního dortu je vyvrcholením svatební hostiny a žádná svatba se bez něj neobejde. Pokud to nevíte, ke svatebnímu dortu se váží i některé tradice. Mezi nejznámější patří společné krájení dortu. První kousek svatebního dortu vždy ochutnává nevěsta, po té dá ochutnat ženichovi a teprve pak se dort rozdělí mezi svatebčany. Ochutnat svatební dort musí všichni přítomní hosté. Pokud někdo z přítomných hostů dort odmítne, traduje se, že novomanželům odmítnutí přinese smůlu.

Výběr svatebního dortu

Připravte se na to, že výběr svatebního dortu nepatří mezi úplně jednoduché záležitosti. Rozhodně výběr svatebního dortu nepodceňujte. Jak už jsme psali na začátku, krájení svatebního dortu je vrcholem hostiny. Dáme Vám pár rad, na co se při výběru svatebního dortu zaměřit.

V dnešní době vypadají svatební dorty spíše jako umělecká díla. Kromě klasických kulatých tvarů si můžete vybrat několikapatrové svatební dorty, osmihranné, dorty ve tvaru srdce či podkovy. Fantazii se mezi nekladou. Šikovný cukrář Vám svatební dort dokáže vyrobit a nazdobit tak, že bude skutečně vypadat jako umělecké dílo. Velice oblíbené jsou hladké tvary dortů, zlehka ozdobené živými nebo marcipánovými květy, krásně také vypadají mašle. Nebo si vyberte klasický svatební dort ozdobený krémem, ovocem, proužky či puntíky. Na svatební dort se také dají umístit symboly, které Vás vystihují.

Zamyslete se také nad tím, v jakém stylu se ponese Vaše svatba. Bude se odehrávat na zámečku? V luxusním hotelu? Nebo naopak v přírodě, na statku či ve stodole? Do jakých barev bude svatba laděna? Jak bude vypadat svatební tabule? Aby Váš svatební dort vypadal opravdu dobře a pěkně do všeho zapadal, myslete na všechny detaily. Opravdu dobrý cukrář Vám dokáže vyrobit a upéct téměř cokoliv.

Rádi Vám doporučíme naše zkušené, šikovné a ověřené cukráře, kteří Vám rádi poradí a splní každé Vaše přání. Pro dodavatele, se kterými spolupracujeme, to není jen práce. Je to koníček, zábava, potěšení, čas od času i výzva. Jejich sladká a chutná díla mnohokrát předčí Vaše očekávání…

Mou největší vášní a láskou
se stal svět dortů. 
Svou myslí, rukama a hlavně srdcem 
tvořím sladké šperky. 

Mým přáním je inspirovat ostatní,
že sny se mohou splnit.

Cukrářka Lenka   

Podívejte na naše DJs ZDE

Podívejte se na zábavu na svatbu ZDE

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Jak vybrat svatebního DJ ? Podívejete se www.svatebniradek.cz

« »
Svatební dort
Svatební dort