dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Kapela vs. svatební DJ

Kapela vs. svatební DJ otázka, kterou řeší mnoho budoucích novomanželů. Odpověd´není jednoznačná. My se Vám pokusíme dát podklady, jak tento problém řešit.

Přemýšlíte nad hudebním doprovodem na Vaši svatbu a nevíte, jestli zvolit živou kapelu či svatebního DJ? Kdo bude lepší ? V našem článku se dozvíte, jaké výhody má kapely a jaké zase DJ na svatbu.

Svatební kapela i svatební DJ má něco do sebe, nedá se tedy úplně říct, kdo je lepší a kdo horší. Pokud snoubenci budou chtít vyjít vstříc hostům, tak s největší pravděpodobností mladší generace se bude dožadovat DJe a ta starší bude preferovat kapelu.  Koho tedy vybrat? Za nás je nejlepší kombinace obojího.  Ovšem je to také ta dražší varianta, protože jak živá kapela, tak i profesionální DJ na svatbu něco stojí.

Při výběru hudebního doprovodu na Váš velký den myslete na prostor, kde se Vaše hostina či párty bude odehrávat. Jestliže se Vaše svatba bude konat v menším podniku, tak vícečlenná kapela bude určitě vyžadovat více místa než DJ. Ovšem myslet si, že DJ bude ke své hudební produkci potřebovat menší stůl a prostor 1x1m je velmi naivní. Profesionální DJ s sebou vozí mixážní pult, několik reprobeden, CD přehrávače a světelnou techniku, takže je zapotřebí zajistit poměrně dost místa.

Prožitek vs cena

Jak jsme se již zmínili, ve vašem rozhodování může hrát roli i cena. Cena za profesionální kapelu či DJe se může vyšplhat na několik tisíc korun. Cena za vícečlennou kapelu je mnohdy vyšší, než za samotného DJe.

Profesionální a dobře zpívající kapela na Vaší svatbě určitě zajistí skvělou a slavnostní atmosféru, ale bohužel, její nevýhoda je většinou omezený hudební repertoár. Naproti tomu DJ má hudební repertoár prakticky neomezený a dokáže se Vašemu vkusu či hudebnímu stylu přizpůsobit. Profesionální DJ na svatbu bude na Váš svatební den připravený a bude schopen vyhovět všem věkovým kategoriím. Mezi další výhody DJe je nepřerušovaná několikahodinová produkce. S kapelou Vás čekají kratší pauzy, zpěváci jsou také jen lidi a jejich hlasivky si během dne potřebují na chvíli odpočinout.

Pomoci s výběrem vám také může doporučení či reference. Čtěte a hledejte videa na webových portálech jako je například youtube, ať máte představu, jak hudebníci vystupují. Důležitým faktorem ve vašem rozhodování můžou být i osobní sympatie. Domluvte si schůzku nebo navažte alespoň telefonické spojení a sdělte dotyčnému své představy a zjistěte, co vám kapela či DJ na svatbu mohou nabídnout. Pokud si padnete do oka a živá kapela či svatební DJ bude splňovat Vaše představy, máte vyhráno.

Jestliže stále tápete a nemůžete se rozhodnout a váš rozpočet to ustojí, pozvěte si na svatbu během dne kapelu a na pozdější zábavu DJe. Potěšíte tím jistě všechny a váš velký den bude naprosto dokonalý a se vší parádou.

Podívejte na naše DJs ZDE

Podívejte se na zábavu na svatbu ZDE

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Jak vybrat svatebního DJ ? Podívejete se www.svatebniradek.cz

 

« »
Kapela vs. svatební DJ
Kapela vs. svatební DJ