dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Mezinárodní svatby a jejich tradice

Mezinárodní svatby a jejich tradice nabírají v současném multikulturním světě na významu. Naše české zvyky a tradice na svatbách zná téměř každý. Rozbíjení talíře, házení rýží, rozkrojení dortu, první novomanželský tanec apod. Jak je to ale s mezinárodními svatbami?

Pojďme si nyní pro představu ukázat některé zahraniční zvyky.

Mezinárodní svatby a jejich zvyky

V Rumunsku například únos nevěsty zahrnuje alespoň dvoudenní útěk, jinak si mu svou ženu údajně nezaslouží. V Albánii mají ženich a nevěsta oslavu zvlášť. Žena slaví od pátku do neděle se svými přáteli a rodinou, muž se svou rodinou přijde na manželčinu oslavu v sobotu večer, zdrží se zde 3 nebo 4 hodiny, během kterých proběhne krájení dortu a první tanec. Ženich pak odchází a svatební oslavu si uspořádá v neděli.

 Zcela jedinečné je ve svatbách Řecko. Svatba je zde speciální událost, která se týká opravdu i té nejvzdálenější rodiny a mnohdy na ni padne většina rodinných úspor. Na této honosné svatbě je sto hostů opravdu málo. U našich Slovenských sousedů se dbá na tradice o mnoho více než u nás. Rodiny se dožadují, aby svatba probíhala ve slovenském duchu, nejlépe se slovenskou lidovou hudbou. Po půlnoci se odehrává tzv. akt odčepčení – jde o takzvané snímání symbolů svobody (u nevěsty věnec, u ženicha pírko) a má být vyvrcholením celé svatby. Aby tento akt vyzněl slavnostně, je spojen s písněmi a scénkami.

V Rusku se nevěsta vykupuje květinami, bonbony a občas i penězi. Tento rituál provádí ženich společně se svým doprovodem. Jde většinou o svědka, kamarády a příbuzné. Nevěstiny kamarádky vytvářejí ženichovi různé překážky. Po svatebním obřadu bývá zvykem odebrat se na procházku, která patří k jedné z dalších tradic ruské svatby. Chodí na místa, která jsou pro ně významná a nějakým způsobem spojená s jejich vztahem. Může to být například místo jejich prvního setkání, místo, kde se poprvé políbili apod.

Smíšené páry na svatbě většinou chtějí zkombinovat zvyky obou rodin. Těchto typů svateb se naši DJs na svatbu účastní a mají v nabídce hudební repertoár pro česko-anglické, česko-ruské, česko-italské, česko-slovenské a jiné mezinárodní svatby. Celému konceptu svatby se dokáží velmi pružně hudebně i moderátorsky přizpůsobit.

Naši DJs na mezinárodní svatby

Máme v nabídce například italsky mluvícího DJ na svatbu Filipa. Thomas, který je původem z Austrálie, je skvělý DJ s dokonalou angličtinou, což spousta klientů jistě ocení. Tento zahraniční DJ je klienty vyhledáván díky svým zkušenostem a preciznosti. Na každou akci se vždy důkladně připraví a pokud je to možné, rád se s klienty předem schází.  DJ Pavel je skvělým moderátorem, který Vaši svatbu perfektně odmoderuje jak v českém, tak v ruském jazyce. Disponuje video projekcí a karaoke, samozřejmostí jsou také písničky na přání. Dj Marie má velmi bohaté zkušenosti z akcí nejen po celé ČR, ale hrála na akcích např. i na Slovensku, v Polsku, Německu a Francii. DJ Václav plynně hovoří anglicky. Jeho lokalita, kde hraje je Praha a okolí, není pro něj problém však přijet kamkoliv jinam. Náš DJ Ondra odehrál kromě spousty našich českých svateb také 7 mezinárodních v těchto státech: Libanon, Belgie, Francie, Litva, Španělsko, Itálie a Slovensko. Dokáže se tedy přizpůsobit zvykům a tradicím jakéhokoliv národa, a rozproudit zábavu v jakémkoliv stylu dle Vašeho přání.

Každá svatba, na které naši DJs na svatbu hrají, je šitá na míru Vašim přáním a požadavkům. Naši DJs vždy přizpůsobují svůj playlist podle přání, národnosti, nebo věkové kategorie klientů.

 

Doporučený typy – hudba na vaši svatbu


Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

« »
mezinárodni-svatba
Mezinárodní svatby a jejich tradice