dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Jak si naplánovat svatbu?

Dle průzkumu z roku 2019 až třetina dotázaných začíná s plánováním svého velkého dne 3-5 měsíců před samotným konáním svatby. Samozřejmě, každý má zcela o tomto velkém dni zcela jinou představu. Někdo chce honosnou svatbu ve velkém stylu, někomu stačí obřad a posezení s pár nejbližšími přáteli. Také velice záleží na rozpočtu, který máte na svatbu k dispozici.

Co se tedy před svatbou řeší?

V první řadě přemýšlíte o celkovém stylu a místě konání svatby. Trendem posledních let je přesouvání obřadů z obřadních síní ven, pod širé nebe, z míst potom vedou zámky, statky, restaurace apod. Je potřeba si uvědomit, zda obřad i svatební zábavu chcete mít na jednom místě, zda s Vámi budou všichni hosté po celou dobu, nebo jen část Vašeho dne, řešit například dopravu a ubytování jednotlivých hostů. Víte, kdo Vám bude zajišťovat výzdobu?

Důležitým bodem je občerstvení pro hosty. Chcete, aby Vám občerstvení připravili přímo v místě konání, pokud to bude v jejich možnostech? Chcete si vybrat externí svatební catering? Nebo si občerstvení zajistíte zcela sami? Jak to bude s obsluhou?

Třetím velice důležitým bodem je zábava a program. Přejete si na své svatbě živou kapelu, DJe, nebo si zvládnete pouštět písničky sami? Přemýšleli jste o moderátorovi? Jak a čím se Vaši hosté v průběhu celého dne zabaví? Chcete raději organizovanou zábavu, nebo volnější styl? Někdo si naplánuje řízenou zábavu, aby hosté neměli šanci se nudit, někdo nechává zábavu jen tak plynout a až tak velmi ji neřeší. Každopádně je dobré mít předem daný časový harmonogram, počítejte však s tím, že časově nemusí vyjít vše podle plánu.

Samozřejmě věcí k řešení je mnohem více. Velice důležité je oblečení, zda si jako nevěsta svatební šaty budete kupovat, půjčovat nebo dokonce nechávat šít na míru. Je potřeba řešit květiny, výzdobu, kytici, event. květiny pro rodiče, apod.

Výzdoba je také velice důležitá. Měla by podtrhovat a doplňovat styl Vaší svatby a ladit s místem, kde se svatba odehrává.

A je to tu

Ale i pokud si vše předem dokonale naplánujete, nikdy nemáte jistotu, že ve svatební den vše dopadne tak jak má. Ve Vašich myšlenkách tento den D již proběhl snad milionkrát, hlavou Vám proběhly snad už všechny možné scénáře, ale i tak víte, že naostro se jede pouze jednou.

Přesto nepanikařte, nestresujte se a snažte se zůstat v klidu. Vaše svatba je jen a jen o Vás a o tom, jak si jí VY užijete. Pokud dojde k nějakému zaškobrtnutí nebo nepoběží vše úplně podle plánu, nic se neděje. Vy se jen usmívejte a užívejte si svůj velký den D.

Doporučený tipy – hudba na vaši svatbu


Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

« »
Scenické nasviceni
Jak si naplánovat svatbu?