dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Na co nezapomenout při plánování svatby

Check list 20 tipů, na co nezapomenout při plánování svatby

Plánování svatby je nutnost, bez které se neobejde. Neobejde se bez seznamů, odškrtávání, schůzek. Je to krásné období, které ale může být stresujícím. Na co nesmíme zapomenout? Na co jsme už zapomněli? Máme vše připravené? Zde je 20 nejdůležitějších bodů, které nesmíte při plánování svatby vynechat.

 1. Mějte v záloze vždy „mokrou“ variantu. Pokud svatbu plánujete venku, vždy počítejte s „mokrou“ variantou. Ať už je to přesunutí do vnitřních prostor, či zajištění deštníků.
 2. Při sestavení menu myslete na alergiky, děti, babičky. Pakliže budete mít na svatbě například hosty s alergií na lepek, nezapomeňte připravit variantu i pro ně.
 3. Ozvučení obřadu. Velmi důležitý bod, na který by se nemělo zapomenout. Ozvučení by mělo být kvalitní a vhodné do prostoru, kde se bude svatební obřad konat. Doporučujeme si určitě ozvučení předem vyzkoušet.
 4. Mějte připraveno více melodií. Během obřadu nastanou chvíle, kdy bude potřeba přehrát hudbu i jinou, než na kterou jste nastupovali. Například při gratulacích. Připravte si několik písniček či melodií a sdělte DJovi nebo koordinátorce, kdy se mají přehrát.
 5. Vyvěste harmonogram. Hosté jsou rádi informovaní. Vyvěste viditelně harmonogram, aby neztratili přehled a nezmeškali nejdůležitější události dne.
 6. Plné košíčky pro malé družičky. Budete-li mít malé družičky, které budou rozhazovat okvětní lístky, myslete na to, aby jich měly dost a v polovině cesty nebyly košíčky již prázdné.
 7. První novomanželské políbení. Bude u toho celá rodina, rodiče, prarodiče. Nepřehánějte to s „jazyky“.
 8. Svatební fotografie. Až se vydáte na svatební focení, mějte k sobě po ruce například svědkyni, nebo koordinátorku. Upraví vám závoj, podrží květiny, setře rozmazanou řasenku. Nakonec více hlav více ví a může i poradit zajímavé kombinace při focení.
 9. Svatební koordinátor. Tento bod by měl být na vrcholu tohoto seznamu. V případě, že plánujte svatbu o více než 20ti hostech a rozpočet vám to alespoň trochu dovolí, mějte svatební koordinátorku. Není to žádný trend, ale pomoc k nezaplacení. Dejte na reference. Schopnou koordinátorku vám jistě někdo doporučí.
 10. Zábava

  20 tipů, na co nezapomenout při plánování svatby

  20 tipů, na co nezapomenout při plánování svatby

   

  .   Pokud ve vašem harmonogramu jsou časové prodlevy, např. mezi focením, zajistěte hostům zábavu. Nemusí být nucená, ale pro případ, kdyby vyčerpali všechna konverzační témata mezi sebou, ať se můžou pobavit i jinak. Například fotokoutek. Zábava, kterou si užijí všichni, a ještě vám zbude krásná vzpomínka. Více o fotokoutku najdete zde.        

 11. Hudba. Profesionální hudba je na svatbě nepostradatelná. Ať už se rozhodne pro živou kapelu, nebo DJ, popřípadě kombinaci obojího.
 12. Svatební dort. Zajděte si na ochutnávku předem. Svatební dort je vrcholem svatební hostiny, na který budou všichni vzpomínat. Dopravu svatebního dortu nechte též na profesionálech. Nešetřete na tom.
 13. Výslužka. Jestli se rozhodnete svatebčanům poděkovat nějakou maličkostí, zajistěte, že ji bude někdo při jejich odchodu rozdávat, popřípadě může být součástí svatební tabule.
 14. Uchování svatebních darů. Vzhledem k tomu, že většina svatebních darů obnáší finanční hotovost, domluvte se s koordinátorkou, svědkyní nebo maminkou, že budou včas odneseny do svatebního apartmá, či do jiného uzamykatelného pokoje.
 15. Únos nevěsty. Pokud alespoň trochu můžete, snažte se tuto tradici vynechat. Nikdy se neosvědčila. Ve většině případech končí nazlobenými svatebčany, uraženou nevěstou, příliš opilým ženichem a slzami.
 16. První tanec. Připravte si píseň na první tanec nejen s ženichem, ale i s tatínkem, tchánem a svědkem.
 17. Květinová výzdoba. S květinovou výzdobou vám určitě poradí zkušená květinářka. Je dobré myslet na to, jaké květiny mají aktuální sezónu. Důležité je, aby při dovozu nebyly přemrzlé a vydržely co nejdéle. Nechte si uvázat menší květinu, kterou potom budete házet do davu nezadaných.
 18. Zajistěte odvoz pro svatebčany. V případě, že budete mít svatebčany, kteří nebudou přespávat na daném místě, nebo budou bez vlastního odvozu, zajistěte alespoň telefonní číslo na ověřenou taxi službu. Ideální by však byl odvoz k dispozici přímo na místě.
 19. Přípitky. Jestliže budou mít tatínkové, svědci, či novomanželé přípitek, nezapomeňte na ozvučení.
 20. A nejdůležitější bod na konec. Hlavně nezapomeňte, že je to váš svatební den. Můžete si vše udělat podle toho, jak si přejete a jak chcete vy. Kdy jindy, než právě teď?

Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

« »
20 tipů, na co nezapomenout při plánování svatby titulka
Na co nezapomenout při plánování svatby