dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Zábava na svatbě

Zábava na svatbě je věčné téma, které neustále rozděluje mužskou a ženskou část populace. Zatímco muži ve většině případů preferují klidnější průběh svatby, dámská část chce udělat svůj velký den extra s velkým E.

Pánské části většinou stačí dobré jídlo, pití, hudba a setkání s přáteli, které si vybral. Novomanželky si chtějí odnést ze své svatby velký zážitek. Proto se snaží program svatebního dne co nejvíc „napěchovat“ událostmi. Což někdy může být i kontraproduktivní. Jak už to bývá i zde vítězí zlatá střední cesta, což je rozumný novomanželský kompromis. Samozřejmě tento předpoklad je více obecný. Individuálně mohou být přístupy jiné. Pokud jsou novomanželé naladěni na stejnou notu, máte skoro vyhráno.

Jak docílit spokojenosti novomanželů i ostatních svatebčanů?

V první řadě je třeba zajistit dokonalý servis a všechny základní body, co má každá svatba obsahovat. Pokud to rozpočet umožní, doporučujeme využít svatební agenturu (koordinátorku). Přeci jen jsou to profesionálové s množstvím kontaktů a zkušeností. Pomohou Vám s organizací a přípravou celého svatebního dne. A to i s výběrem místa svatby a jeho výzdobou. Navíc mají prověřené spolupracovníky. At´už je to kadeřník, fotograf, kameraman, DJ nebo živá hudba. Svatební agentury mají i dobré kontakty na doprovodný program. V obecné rovině platí, že svatební koordinátorky Vám většinou ušetří spoustu starostí, a Vy se můžete věnovat jen oslavám a hostům.

Jestliže volíte svatební den po „vlastní ose“, je třeba se nejdříve soustředit na základní body každé správné svatby.  To jsou dokonalý obřad, výborné jídlo a pití s kvalitním servisem. A v neposlední řadě dobrá hudba. Teprve poté můžete vymýšlet další program a svatební hry.

Svatební obřad

Obřad je nejdůležitější bod celého dne, proto jej rozhodně nelze podceňovat. At´už volíte obřad v kostele, ve svatební síni nebo přímo v místě oslavy. Tato forma je v poslední době velmi moderní, protože Vám odpadne spousta starostí s přesunem všech svatebčanů. Navíc si sami můžete zvolit výzdobu, což v kostele nebo na městském úřadě není pravidlem. Důležitým bodem je i kvalitní ozvučení obřadu. Což je nejlepší řešit se svým DJ, kterého využijete i po zbytek svatebního dne. Výběr prověřených profesionálů najdete zde.

Kvalitní jídlo, pití a špičkový servis

To je naprostý základ spokojenosti všech svatebčanů. Této starosti se zbavíte výběrem vhodného a prověřeného místa konání. Některé vhodné místa pro svatbu najdete, pokud si projdete náš blog. Jestliže volíte místo kde nemají vlastní špičkovou kuchyni (hrady, zámky nebo přírodní místa), je třeba zvolit kvalitní catering. Pokud to umožní Váš rozpočet, je možnost přidat různé ochutnávky. A to jak pochutin, jako je třeba sele na rožni, tak drinků. Zde doporučujeme ochutnávku vín nebo kvalitních destilátů, či barmana specializujícího se na míchané nápoje. Ten zpravidla předvede i barmanskou show, což vždy okoření svatební hostinu.

Dobrá hudba

Ten pojem je relativně obecný, protože pro každého může být rozřešení trochu jiné. Věčné dilema Dj nebo kapela nelze rozluštit jednoznačně. My jsme to řešili podrobně v tomto blogu. Obecně platí, že Dj je univerzálnější (může zahrát takřka cokoliv, ozvučí obřad, nemá prostoje) a většinou i levnější varianta. Pro někoho je, ale živá hudba nenahraditelným zážitkem. Ideální se jeví kombinace DJ+kapela. To je zase poněkud nákladnější varianta.

Doprovodný program a svatební hry

Po splnění základních bodů je čas ladit program. Vždy okoření svatební hostinu, když přidáte něco navíc. Již dříve v článku jsem zmiňoval různé ochutnávky. Další možností nenucené zábavy, takřka celý den je fotokoutek. O něm se více, dozvíte zde. Dále můžete objednat umělecká vystoupení. Samozřejmě nesmí chybět tradiční svatební rituály a hry. Určitě si nedokážeme představit svatbu bez krájení dortu či hodu svatební kytice. Základní svatební hra je novomanželský kvíz. Další svatební hry naleznete zde. Mějte však na paměti, že někdy míň bývá víc. A vy se pak zbytečně sami nestali obětí náročného programu.

Pokud dodržíte vše, o čem tento článek pojednává, je Vaše spokojenost zajištěna!


Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

« »
zabava-na -svatbe
Zábava na svatbě