dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Svatba na jižní Moravě

Co se vám vybaví, když se řekne „jižní Morava“? Asi tím nejznámějším, co vám vyvstane na mysli, je víno. Pálava a jihomoravské Toskánsko. Jižní Morava vás ale také nadchne nejhlubší propastí celého Česka, místem, kde byla objevena slavní Věstonická Venuše nebo nejvyšší budovou v České republice.

S jižní Moravou je rovněž spojeno její unikátní nářečí. Tak například, věděli byste, co to znamená, když kotrny okotí malé? Nebo když se na svatbě objeví ožungr a někoho grajdne? Nebo když má nevěsta ogajdaný fěrtůšek? Už se vám rozžnulo, co dané věty znamenají? Jihomoravské nářečí je úžasné. Plánujete-li svatbu, na Moravu byste rozhodně neměli zapomenout. Jaké možnosti ohledně svatby jižní Morava nabízí? A které speciální služby nabízí svatební dj s ohledem na tuto krásnou lokalitu? Máme pro vás zajímavý přehled.

Svatba na jižní Moravě

Místa na jižní Moravě

Pokud z jižní Moravy pocházíte nebo tam zrovna žijete, asi nepotřebujete radit s tím, kde se dá svatba včetně svatební zábavy uspořádat. Pokud ale na jižní Moravě zrovna nebydlíte, co zdejší krásnou krajinu nevyzkoušet? Máme pro vás několik tipů na zajímavé lokality, které se k vaší svatbě budou dokonale hodit.

Vinice

Nejoblíbenější místa na svatbu na jižní Moravě, jsou přirozeně vinice. Oblast Pálavy i další lokality jihomoravského kraje nabízejí nespočet vinařství i malých rodinných podniků, které jsou dokonale připravené zajistit zázemí pro vaši svatební zábavu. Mezi nejoblíbenější patří například Vinařství Obelisk Valtice, Vinný sklep u Hroznu Čejč, Vinařství U Kapličky Zaječí, Vinařství Sonberk, Vinařský dům Dominant Rakvice, Vinařství Pod Kumstátem, Vinné sklepy Skalák a mnohé další.

Tip: Nechte si v místním vinařství zhotovit malé lahve vína s etiketou vztahující se k vaší svatbě. Může jít o skvělý dárek pro všechny návštěvníky svatební hostiny.

Svatba na jižní Moravě

Stodoly

Malebná jižní Morava nabízí nespočetné množství romantických stodol ideálních například pro pořádání svatby v rustikálním stylu. Stodoly jsou většinou součástí větších budov, kde se dá zajistit i ubytování pro konkrétní počet svatebčanů. Mezi oblíbené stodoly a jim podobná místa patří stodola Suška Kravsko, stodola již zmiňovaného Vinařství Pod Kumstátem, stodola v meruňkové sadu nedaleko Dolních Kounic, která vás zaujme zejména v období květů zdejších meruněk, Kůlna Jedovnice, statek Samsara Blansko, Dvůr Honětice nebo Panský dvůr Kunětice.

Tip: Při taneční zábavě ve stodolách bývá výbornou volbou profesionální svatební dj. Celou zábavu může také moderovat a přizpůsobit dané lokalitě.

Netradiční místa

K netradičním místům jihomoravského kraje se rozhodně řadí i ta, která byste jen tak neobjevili. Mezi netradiční lokality spadá Hlídka Špilberk nacházející se uprostřed Brna, Ovčí terasy Němčičky kousek od Modrých hor, lichtenštejnský Vodní mlýn Nejdek z osmnáctého století nedaleko Lednice nebo lesní areál U Mravence Lesíka kousek za Řečkovicemi. 

Svatba na jižní Moravě

Vezměte s sebou dj

Rozhodnete-li se uspořádat svatbu na jižní Moravě, určitě si pozvěte profesionálního svatebního dj. Proč je skvělé jeho služeb využít právě na jižní Moravě? Důvodů je několik:

  • svatební dj je ochotný cestovat po celé republice,
  • disponuje velkým množstvím skladeb, na kterých se domluvíte předem,
  • sami si určujete, v jakém hudebním žánru se zábava na svatbě bude ubírat,
  • svatební dj s sebou přiváží profesionální zvukovou aparaturu zajišťující bezchybný zvuk,
  • součástí služeb je i efektní osvětlení prostor, kde se bude hrát a tancovat,
  • profesionální dj může figurovat rovněž jako moderátor zábavného odpoledne – zabijete dvě mouchy jednou ranou,
  • dj se postará o to, aby se všichni cítili skvěle a nikdo se nebál tancovat.

Tip: Domluvte se se svatebním dj, aby do playlistu zakomponoval i několik ryze moravských písniček. Mohou dokonale pozvednout náladu a hosté si je zazpívají společně.

Krásné svatby jižní Morava hostí odnepaměti. Nechte se od ní pohostit i vy. Rozhodně nebudete litovat.

Svatba na jižní Moravě

« »
Svatba na jižní Moravě
Svatba na jižní Moravě