dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Kapela vs. DJ

Kapela vs. DJ, to je dilema, které řeší nejeden svatební pár. Přemýšlíte nad hudebním doprovodem na Vaši svatbu a nevíte, jestli zvolit živou kapelu či svatebního DJ? Kdo bude lepší ? V našem článku se dozvíte, jaké výhody má kapela a jaké zase DJ na svatbu.

Kapela vs. DJ

Svatební kapela i svatební DJ má něco do sebe, nedá se tedy úplně říct, kdo je lepší a kdo horší. Pokud snoubenci budou chtít vyjít vstříc hostům, tak s největší pravděpodobností mladší generace se bude dožadovat DJe a ta starší bude preferovat kapelu.  Koho tedy vybrat? Za nás je nejlepší kombinace obojího.  Ovšem je to také ta dražší varianta, protože jak živá kapela, tak i profesionální DJ něco stojí.

Při výběru hudebního doprovodu na Váš velký den myslete na prostor, kde se Vaše hostina či párty bude odehrávat. Jestliže se Vaše svatba bude konat v menším podniku, tak vícečlenná kapela bude určitě vyžadovat více místa než DJ. Ovšem myslet si, že DJ bude ke své hudební produkci potřebovat menší stůl a prostor 1x1m je velmi naivní. Profesionální DJ s sebou vozí mixážní pult, několik reprobeden, CD přehrávače a světelnou techniku, takže je zapotřebí zajistit poměrně dost místa na rozmístění techniky.

Rozdíl v ceně

Jak jsme se již zmínili, ve vašem rozhodování může hrát roli i cena. Cena za profesionální kapelu či DJe se může vyšplhat na několik tisíc korun. Cena za vícečlennou kapelu je mnohdy vyšší, než za samotného DJe.

Profesionální a dobře zpívající kapela na Vaší svatbě určitě zajistí skvělou a slavnostní atmosféru, ale bohužel, její nevýhoda je většinou omezený hudební repertoár. Naproti tomu DJ má hudební repertoár prakticky neomezený a dokáže se Vašemu vkusu či hudebnímu stylu přizpůsobit. Profesionální DJ na svatbu bude na Váš svatební den připravený a bude schopen vyhovět všem věkovým kategoriím. Mezi další výhody DJe je nepřerušovaná několikahodinová produkce. S kapelou Vás čekají kratší pauzy, zpěváci jsou také jen lidi a jejich hlasivky si během dne potřebují na chvíli odpočinout.

Pomoci s výběrem Vám také může doporučení či reference. Čtěte a hledejte videa na webových portálech jako je například youtube, ať máte představu, jak hudebníci vystupují. Důležitým faktorem ve Vašem rozhodování můžou být i osobní sympatie. Domluvte si schůzku nebo navažte alespoň telefonické spojení a sdělte dotyčnému své představy a zjistěte, co Vám kapela či DJ mohou nabídnout. Pokud si padnete do oka a živá kapela či svatební DJ bude splňovat Vaše představy, máte vyhráno.

Jestliže stále tápete a nemůžete se rozhodnout a váš rozpočet to ustojí, pozvěte si na svatbu během dne kapelu a na pozdější zábavu DJe. Potěšíte tím jistě všechny a váš velký den bude naprosto dokonalý a se vší parádou.

Doporučený typy – hudba na vaši svatbu


Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

 

 

« »
kapela vs dj
Kapela vs. DJ