dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Jak vybrat správného DJ na svatbu a kolik vás bude stát?

Výběr správného DJ na svatbu není snadný úkol. Věřte nebo ne, je to jedna z klíčových postav, která hraje důležitou roli na vašem svatebním dni. Hosté si pamatují ze svatby hlavně dobré jídlo, dostatek pití a DJ (nebo zábavu). Proto je důležité na této položce ve svatebním rozpočtu rozhodně nešetřit. Jak ale vybrat toho správného DJ a kolik vás může stát? Dáme vám několik tipů, kterými se řídit, a které vám pomohou při rozhodování. Vysoká cena totiž nemusí znamenat dobrého DJ a naopak.

1. Doporučení

Skvěle funguje doporučení, ale pozor. Co bylo dobré pro malý zámecký sál o 40 lidech nemusí být stejně dobré pro stodolu o 100 lidech a naopak. Zde je důležité vidět portfolio DJ a zjistit si více referencí. Kamarád amatér, co u mí skvěle mixovat, také není zrovna dobrá volba. Vždy uvažujte nejen o tom, jaké písničky máte rádi a kdo je vám schopný na svatbě přehrát. Důležité je také vybavení DJ.

výběr DJ

DJs na svatbu a jejich fotokoutek Funbox

2. Zkušenosti

Šikovný DJ by měl mít už něco málo odehráno, a to na různých akcích. Prioritou jsou samozřejmě svatby, ale referencí můžou být i jiné akce, jako jsou narozeninové oslavy, firemní večírky apod.

3. Webové stránky

Profesionál má vždy profesionální webové stránky, kde uvádí, mimo jiné reference, zkušenosti a další informace. Na webových stránkách by měla být uvedena i cena, nebo alespoň její rozmezí. Je nutné si uvědomit, že DJ z Prahy bude mít jiné cenové rozpětí než například DJ ze severních Čech. Ceny se po celé České republice můžou lišit.

4. Kvalitní vybavení

Vy to sice nepoznáte, jestli má vybavení za 300 tis. nebo za 500 tis. nicméně určitě by vám k tomu měl něco povědět. Neberte to tak, že se DJ vychloubá, ale chce vám zdůraznit, že na kvalitní aparatuře opravdu záleží.

Kvalitní technika je základ!

Kvalitní technika je základ!

5. Široký repertoár

Měl by umět zahrát vše. Na svatbě budete mít nejen mladé posluchače, ale i babičky a dědečky, maminky, tatínky, a to jsou různá léta a různé žánry. Kromě širokého repertoáru by správný DJ měl vědět, kdy a jakou písničku zahrát tak, aby nalákal co nejvíce lidí na parket a rozproudil zábavu.

6. Upravený vzhled

Tak tady je to beze všeho. Vhodné oblečení podle typu svatby je prostě základ. Toto si můžete ověřit již na první schůzce. Upravený DJ je prostě upravený DJ. Nikdo nechce mít na své svatbě v pětihvězdičkovém hotelu DJ s reklamním tričkem České spořitelny.

V týmu máme i půvabné DJky

V týmu máme i půvabné DJky

A kolik vlastně takový DJ na svatbu stojí?

Je to opravdu různé. Většinou vám DJ nabídne nějaký základní balíček například odehraných 10 hodin za určitou cenu (8 – 12 tis. Kč) a potom sazbu za každou další hodinu. Je také důležité, zda DJ bude pouze na večerní zábavu, nebo vám bude ozvučovat obřad či moderovat různé hry. S tím vším je nutné počítat. Nezapomeňte se také zeptat, zda cena zahrnuje i cestu. Pokud je cena za celý večer příliš nízká například 5 – 6tis., měli byste být na pozoru. Toto je opravdu pod standardní cenu za profesionála. Můžete riskovat spousty problémů.

Pokud bychom to měli shrnout, tak na  DJ se opravdu nevyplatí šetřit. Zkuste ukrojit jinde z rozpočtu, výzdoba, rekvizity, květiny. Všichni si budou pamatovat zábavu, a ne počet svíček nebo květin na svatebním stole.

 


Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

« »
Jak vybrat správného DJ na svatbu
Jak vybrat správného DJ na svatbu a kolik vás bude stát?