dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Jak zabavit děti na svatbě

Svatba má být radostnou událostí. Vždyť jde o spojení nejen dvou lidí, ale také o spojení dvou rodin. Do rodin neodmyslitelně patří děti. I ty by se měly na svatbě bavit a radovat. Jak zabavit děti na svatbě, aby se nenudily? Jsou nějaké osvědčené tipy? Existují nějaké hry pro děti na svatbu? Je řešením hlídání dětí rodiči nebo svatební chůvou? Máme pro vás pět tipů. Určitě budou fungovat i na vaší svatbě.

1.tip – Kam děti usadit

Kde děti obvykle sedí, když se účastní svatební hostiny? Jedině mezi rodiči. Proč? Aby nenatropily nějaké hlouposti a nezlobily. Ty nejmenší zase usazujeme do sedaček, aby se nemohly pohybovat a utéct. Tento přístup je zažitý a svým způsobem pochopitelný.

Vyzkoušejte ale něco revolučního. Posaďte děti vedle sebe. Ať si povídají, ať se baví. Pokud budete mít jednotlivé stoly, například kulaté, vyhraďte jeden přímo pro ně. Dejte větším dětem za úkol nakrmit ty malé. Možná vás mile překvapí, že jim to může fungovat líp, než když je krmíte vy. Určitě ale alespoň po očku kontrolujte, zda nepodpalují ubrus.

Jak zabavit děti na svatbě

2.tip – Co s dětmi při obřadu

Co udělat s dětmi, aby nepokazily svatební obřad a neudělaly vám pěknou ostudu? Projevte jim důvěru a svěřte jim nějaký úkol spojený přímo se samotným obřadem. O jaký může jít úkol? Holčičky například mohou být družičky. Věřte, že tenhle úkol pro ně bude rozhodně tím největším, co doposud zažily. Mohou ale také rozhazovat svatební kvítí v uličce, kudy prochází ženich s nevěstou.

Kluci se zase mohou zapojit jako ti, kdo přinesou svatební prsteny. Zdánlivě nedůležitá práce je však klíčovou pro snadný průběh obřadu. Navíc jim dáváte důvěru, a to malé děti cítí a váží si toho.

3.tip – Do čeho děti obléknout

Že vaše děti nevydrží ve slušném, společenském oblečení vhodném pro svatební obřad? Upřímně, není vždycky nutné, aby malé holčičky i malí chlapci byli v naškrobených oblečkách jako za dob Marie Terezie. Dejte jim něco vzdušného a pohodlného. Postarejte se, aby měly děti jednotné odstíny barev, ale určitě je nenuťte do něčeho, co jim bude nepříjemné.

Nezapomeňte, že svatební obřad je svým významem mnohem výjimečnější než svatební zábava, a tak jim s sebou vezměte něco na převlečení. Něco, co si mohou obléknout hned po obřadu a strávit v tom zbytek svatebního dne.

Jak zabavit děti na svatbě?

4.tip – Kdo dá na děti pozor

Vzniká pochopitelná otázka, kdo by se měl postarat o hlídání dětí na svatbě – rodiče nebo svatební chůva? Když se rozhodnete pro svatební chůvu, určitě bude připravena se o děti dobře postarat a zabavit je po celou smluvenou dobu. Profesionální „hlídači dětí“ navíc vědí, které hry pro děti na svatbu jsou ty nejzábavnější.

Nevýhodou takové služby může být počáteční nedůvěra dětí k neznámé chůvě. U většiny z nich se to ale po krátké chvíli podá a vy naopak máte problém po skončení svatby děti od chůvy odtrhnout.

Jak zabavit děti na svatbě

5.tip – Čím děti zabavit

Děti se potřebují bavit a smát. Připravte pro ně místo, kde budou moci vyrábět něco pro své kamarády nebo ostatní hosty. Zajistěte potřebný materiál pro tvůrčí činnost, přineste knížky o tom, co všechno lze vyrobit z papíru a pak už děti namotivujte. Uvidíte, že se rády zabaví.

Na svatbách se také osvědčila instalace takzvané fotobudky neboli fotoboxu. Jedná se o místo, kde si děti samy mohou zvolit pozadí na fotografování a s pomocí rekvizit vytvořit ztřeštěný nápad, který se následně zachytí na fotografie. Ty se pro děti ihned tisknou v tiskárně, a tak se z nich mohou okamžitě radovat.

Další možností, jak děti zabavit, je objednat kouzelníka. Profesionální kouzelníci disponují programem určeným výhradně pro dětské diváky. Děti se vydrží dívat a dávat pozor dlouhou dobu, a navíc mohou být do kouzelnické show zapojené.

« »
Jak zabavit děti na svatbě
Jak zabavit děti na svatbě