dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Svědek na svatbě

Svědek na svatbě je čestná funkce. Zároveň je jeho úloha velmi důležitá pro úspěšné zvládnutí svatebního obřadu i následné oslavy. At´už se jedná o svědka ze strany ženicha či nevěsty, na oba čekají mnohé psané i nepsané úkoly, které musí splnit. V následujících řádcích Vás seznámíme, co na Vás čeká, pokud přijmete roli, kterou má plnit svědek na svatbě. Pokud vás někdo blízký požádá o to, abyste svědčili na jeho svatbě, je to pocta, která se neodmítá.

Obřad

Chtělo by se říct, že obřadem vše začíná, ale jak se dozvíte dále, není to tak úplně pravda. Každopádně obřad je nejdůležitější a jediný oficiální akt, kdy svědek musí splnit svoji roli. Svědek se zúčastní obřadu s platným dokladem totožnosti. Ve finále stvrdí svým podpisem svatební akt mezi ženichem a nevěstou. Svědci novomanželů se tak stávají nejdůležitějšími osobami hned po novomanželském páru. Za svědka volí novomanželé svého nejlepšího kamaráda(ku), případně člena rodiny(bratra,sestru). Proto je být svědkem na svatbě velká čest i závazek.

svědek na svatbě

V dnešní době je možnost využít specializovaných svatebních agentur s profesionálními koordinátorkami, které se starají o přípravu i průběh svatebního dne. Pomáhají novomanželům s výběrem lokality, šatů, zajištěním svatebního dortu či svatební výzdobou. Zároveň pomáhají s organizací svatebního dne. V případě, že novomanželé svatební agentury nevyužijí, stávají se svědci jejich nejbližšími „spolupracovníky“ a zároveň hlavními organizátory svatebního dne. Doporučujeme si vše vyjasnit na společné schůzce budoucích novomanželů s oběma svědky. Schůzky se případně mohou zúčastnit i další rodinní členové od novomanželů, kteří se jakkoliv podílejí na hladkém průběhu svatebního dne.

TOP 10 svatebních písní pro tanec novomanželů

Svědek ženicha

Nejpříjemnějším úkolem ženichova svědka je organizace rozlučky se svobodou. Svědek by měl vymyslet překvapení pro ženicha (nemusí to být nutně striptérka L), a podílet se spolu s dalšími účastníky na zaplacení účtu. Více se dozvíte v našem článku „rozlučka se svobodou“.

V samotném svatebním dni organizuje příjezd a parkování svatebčanů. Před obřadem má na starost snubní prsteny a doklady budoucích novomanželů.  Po obřadu pomáhá s organizací svatební oslavy. Koordinaci fotografa, kameramana či zajištění hudby. Aktivně se zapojuje při organizaci svatebních her či zajištění odvozu svatebčanů.

Obřadem to teprve začína

Obřadem to teprve začína

Při svatebním obědu je od svědka očekáván proslov. V zahraničí bývá často velmi obsáhlý. V českých luzích a hájích postačí kratší. Standardně trvá kolem 5 minut. Měl by obsahovat poděkování zúčastněným a vtipnou formou sdělit společné zážitky svědka s novomanželem.

Svědkyně nevěsty

Svědkyně nevěsty má část úkolů shodných se svědkem ženicha. Začíná to již organizací rozlučky se svobodou. Protože se většinou jedná o nejlepší kamarádku, pomáhá nevěstě výrazně již před svatbou. A to s výběrem šatů, svatebního dortu, volbou účesu.

Svatební obřad se svědky

Svatební obřad se svědky

Ve svatební den se stará o výzdobu místa svatební oslavy a hlavně o zábavu všech svatebčanů. Stará se správné fungování technického zajištění (kameraman,fotograf,DJ, kapela, vystupující umělci). Koordinuje svatební hry a program večera.

Tím, že Vás novomanželé zvolí za svého svědka, zdůrazňují velkou důvěru ve Vaše schopnosti. Proto se snažte je nezklamat.

Doporučený typy – hudba na vaši svatbu


Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

« »
svědek na svatbě
Svědek na svatbě