dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Jaký párty stan vybrat na venkovní svatbu?

Plánujete Váš svatební den venku v přírodě, ale nechcete se spoléhat na přízeň počasí? Pak je vhodné zvážit pořídit, nebo půjčit party stan, který Vás a Vaše hosty ochrání před sluncem, dešťovými přeháňkami a případným večerním chladem. Ale jaký typ stanu vybrat a jak ho vyzdobit tak, aby působil opravdu kouzelně?

Jaké rozměry party stany budou pro Vás vhodné?

Při shánění party stanu je třeba si spočítat, kolik prostoru pro všechny návštěvníky potřebovat a jakým způsobem budete stan využívat. Obecně lze říci, že na jednu osobu je třeba cca 1 m2, v případě instalace stolů a židlí spíše 1,5 m2. Přibližnou představu si můžete udělat nakreslením potřebného počtu stolů a židlí na vhodnou plochu, čímž získáte lepší představu o potřebných rozměrech stanu. A nesmíte samozřejmě zapomenout ani na prostor pro raut, případně taneční parket apod. Obecně lze říci, že koupě stanu se vyplatí od nějakých 60 – 80 m2, v případě menších stanů je vhodné minimálně zvážit jeho nákup. Naším tipem je pořídit 2, nebo 3 party stany 3×3 m, 3×6 m, případně 3×9 m současně a na svatbu je spojit. Po svatbě můžete stany prodat, případně si alespoň jeden ponechat na pořádání nejrůznějších zahradních akcí. Skvělou alternativou je také levný pronájem party stanů.

Jak stan vyzdobit tak, aby měl sváteční, svatební atmosféru?

Tady záleží na šikovnosti Vás, na dostupnosti materiálů a na fantazii. Určitě doporučujeme jemné dekorativní osvětlení, které můžete propojit s venkovním prostorem- lze využít i klasické vánoční světelné řetězy pokud možno v teple bílé barvě. Na strop party stanu se používají baldachýny, které lze půjčit ve specializovaných svatebních půjčovnách, nicméně pokud máte k dispozici větší množství bílé látky a několik zavíracích špendlíků, pak lze vytvořit krásný strop stanu i svépomocí. Vnitřek stanu pak můžete dozdobit například lampiony (doporučuji spíše elektrické s úspornými diodami, ať nemusíte během svatby volat hasiče ).

 

« »
party stan
Jaký párty stan vybrat na venkovní svatbu?