dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Rozlučka se svobodou

Rozlučka se svobodou je tradiční rozloučení s bezstarostným životem, kdy si budoucí novomanželé užijí poslední „pařbu“ jako nezadaní.  Dříve to byla spíše doména mladých mužů, ale to již dávno neplatí. Dívky si nyní umí užít rozlučku nejméně na stejné úrovni jako jejich protějšky.

rozlucka-se-svobodou-na-lodi-praha

Tradice velí, že rozlučka probíhá večer před svatebním obřadem. Od tohoto zvyku se naštěstí již upustilo. Není asi větší faux pas, než zaspat vlastní svatbu. Navíc svatební den je po organizační stránce velmi náročný už od samého rána. Zvláště příprava nevěsty zabere spoustu času. Proto rozlučka večer před obřadem už opravdu patří do středověku.

Nyní se doporučuje týden nebo dva, před samotnou svatbou. To pak mají všichni účastníci rozlučkového večírku dostatek času dostat se do kondice. A to nemusí být mejdan ani tak divoký, jak o tom pojednává hollywoodský trhák Pařba ve Vegas.

TOP 10 svatebních písní pro tanec novomanželů

Organizaci rozlučky se svobodou mají nejčastěji na starosti svědci budoucích novomanželů, jak jsme psali v našem dřívějším článku.  Ale nemusí to být pravidlem.  Stačí dohoda oslavenců se skupinou nejbližších přátel.  I když je možná společná rozlučka budoucích manželů, v drtivé většině každý slaví sólo.

Pánská jízda

Místo oslavy je třeba prodiskutovat s budoucími novomanžely. Může to být divoký mejdan v rytmu „tour de bars“, nebo třeba víkend s kamarády na venkovské chatě okořeněný grilováním. To můžou upřednostnit muži, kteří příliš nemilují městský noční život. Pokud zvolíte častější variantu s oslavou v baru či hudebním klubu, doporučujeme sladit oděvy všech účastníků do stejného stylu. A pro ještě lepší atmosféru nezapomeňte dekorace na rozlučku se svobodou.

Tipy na zábavu na rozlučku i svatbu 

V tom samozřejmě dominují dívky. Lze si nechat snadno vyrobit trička na zakázku, třeba s nápisem team nevěsty. Budoucí nevěsta musí být zvýrazněna. Oblíbené je i použití okrasných stuh. Muži, pokud si nenechají vyrobit speciální trika pro tuto příležitost, mohou volit jednotný „dress code“ třeba formou bílých košilí atd.

dámská jízda Když se holky loučí se svobodou

Rozlučka se svobodou bez alkoholu?

Ač se to zdá skoro neuvěřitelné, rozlučka se svobodou nemusí být jen spousta alkoholu okořeněná objednaným striptýzem. Lze jí pojmout třeba jako netradiční sportovní aktivitu. Může to být třeba pronájem sportovního vozu a jízda s ním po závodním okruhu. Případně víkend s přáteli strávený na raftu, nemusí být také k zahození. Podobných aktivit se nyní nabízí spousta, stačí jen vybrat tu správnou.

Ti opravdu „zamilovaní“ možná raději zvolí tuto formu, aby nezklamali svojí drahou polovičku. I když trochu toho alkoholu asi pravděpodobně na rozlučce stejně poteče, nemusí to být zběsilý závod o pořádnou „opici“. Ranní kocovina spojené s nechtěnými zážitky už zkazila dojem z nejedné oslavy.

Svatební dary ještě na rozlučku nepatří, ty si schovejte až na samotný svatební den. Bývá zvykem, že účastníci rozlučky připraví společně překvapení pro oslavence. A opravdu to nemusí být striptér(ka), kterou by druhá polovička svatebního páru neviděla ráda.

Kdo platí rozlučku se svobodou?

Záleží na každém, jakou variantu zvolí. Alternativ je víc, je to odvislý od toho, kde se daná akce koná. Pokud uspořádáte  grilovačku či posezení s přáteli na zahradě, tak je to asi jasný, že by útrata měla být na nevěstě a ženichovi. Pozvaní hosté by na oplátku měli přinést drobný dárek. 

Pokud se bude rozlučka konat v restauraci, baru či podobném místě, je zvykem, že se pozvaní hosté na útratu skládají a platí ji za budoucí novomanžele. Tento způsob nahrazuje nošení darů, který novomanželé musí nosit po celou dobu rozlučky. Většině případů, hradí novomanželé nebo svědek uhradí jídlo v první restauraci a zbytek si platí ostatní sami.  

Rozlučku se svobodou je třeba si pořádně užít, ale je třeba upozornit účastníky, že ne všechno z oslavy musí být nutně zveřejněno na sociálních sítích. Jsou známé mnohé příběhy, kdy divoká rozlučka se svobodou zmařila následující svatbu.

Zaznamenej svojí párty pomocí Fotokoutku Funbox


Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

« »
Rozlučka se svobodou
Rozlučka se svobodou