dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

5 tipů, jak napsat dokonalý proslov svědka

Proslov svědka je zpestření svatby. Ženich vás požádal a pověřil tím nejdůležitějším úkolem – být svědkem na jeho svatbě. Nejedná se pouze o status a podpis na úřední listině. Být svědkem na svatbě obnáší další povinnosti, hezké povinnosti, které se svatbou souvisí. Kromě svědčení v samotný svatební den má svědek mimo jiné na starosti rozlučku se svobodou, svatební prstýnky v den svatby a také proslov u slavnostní tabule.

Proslov svědka je velice důležitou částí na svatbě a stále je tato tradice dodržována. Samozřejmě se na ní již tolik netrvá a pokud si svědek vysloveně nebude přát mluvit, tak nemusí. Společně se svědkem ženicha mluví na svatbě ještě otec nevěsty. Většinou má první slovo. Nicméně pořadí si můžou novomanželé určit, jak budou chtít.

5 tipů, jak napsat dokonalý proslov svědka

Jak ovšem napsat dokonalý proslov, aby si jej každý zapamatoval?

Dáme vám několik tipů, jak na proslov svědka

1. Pozor na délku proslovu. Proslov by neměl trvat příliš dlouho, protože svatebčané prostě přestanou poslouchat. Zkuste si délku změřit, popřípadě proslov odříkejte kamarádovi, aby posoudil, jestli je dostatečně dlouhý či je dlouhý příliš.

2. Historky z dětství vždy pobaví. Pokud se znáte již od útlého dětství, jistě nějaké vtipná historka zaujme, popřípadě příběh vašeho seznámení. Nebo seznámení novomanželů. Vyhněte se historkám za svobodna z divokých večírků, kdy se ještě s nevěstou neznali, ať předejdete případným trapasům. Pozor, abyste neměli vtip v každé větě, to už je trošku moc. Všeho s mírou.

3. Jste sice svědek ženicha, ale určitě v proslovu nezapomeňte zmínit i nevěstu. Svatba je přeci jen o těch dvou.

4. Pokud trpíte trémou na veřejnosti, sepište si osnovu, udělejte si pomocné kartičky, ale snažte mluvit zpaměti. Určitě celý proslov nečtěte z papíru. Udržujte kontakt s novomanželi a svatebčany.

5. Mluvte hlavně od srdce. Zamyslete se, co svatba vašeho přítele pro vás znamená, co pro vás znamená jeho přátelství, přátelství nevěsty. Nakonec nezapomeňte popřát hodně štěstí společným životem nebo předat nějaké moudro.

Vždy myslete na to, že u proslovu rozhodně platí, že to není o kvantitě. Snažte se uvolnit a pokud si nebudete moct vzpomenout na nějakou část, nebude to vůbec vadit. Vždyť mluvíte o svých přátelích, se kterými jste toho spousty zažili. Proto mezeru vždy dokážete vyplnit jiným příběhem.

5 tipů, jak napsat dokonalý proslov svědka

 


Podívejte na naše DJs ZDE

Pokud hledáte i jinou formu zábavy, prohlédněte si web zábava-nasvatbu.cz

Sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku 

Naše ověřené místa-nasvatbu.cz

Svatební inspirace v našem magazínu SVATEBNIRADEK.CZ


 

« »
5 tipů, jak napsat dokonalý proslov svědka
5 tipů, jak napsat dokonalý proslov svědka