dj na svatbu
Dj na svatbu / svatební DJ
dj na svatbu

Svatba s nebo bez dj?

Vidíš někoho, kdo je zručný v práci? Postaví se před krále, ne před obyčejné lidi.“ Výrok starověkého krále Šalomouna potvrzuje skutečnost, že se jako lidé rádi rozhodujeme pro kvalitu neboli profesionalitu služeb. Jak je to na svatbě se službami profesionálního dj? Má smyslho objednávat? Dokáže se o hudbu a zábavu postarat i někdo jiný než dj na svatbu? Jaké bývají nejčastější chyby, pokud profesionálního dj nepozvete? Ze zkušeností mnoha svatebčanů jsme pro vás připravili přehled toho nejdůležitějšího, co byste před svým rozhodnutím měli vědět.

Pozvat dj nebo ne

Pokud jde o pouštění hudby na svatební zábavě, možná si dokážete představit, že by se o to postaral někdo z vašich příbuzných nebo přátel. Takové řešení je mnohdy nejsnadnější. Proč ale není úplně nejvhodnější na svatební zábavě?Je to tak z následujících důvodů:

Slavnost vyžaduje úroveň

Svatební zábava je součástí celistvosti svatby jako posvátného a výjimečného dne. Proto si všechny jednotlivé části svatby zaslouží co největší kvalitu a nejvyšší úroveň. Zatímco s přáteli se můžete setkávat téměř každý týden, svatba se obvykle koná jen několikrát za život, ne-li jen jednou. Zaměřte se tedy na co největší kvalitu všeho, co je se svatbou spojené.

svatba bez DJ

Pozor na anarchii

Dalším důvodem, proč je na svatbě přítomnost profesionálního dj žádoucí, je hudební styl a s tím spojený celkový dojem z přehrávání hudby. Pokud necháte pouštění jednotlivých skladeb na někom neprofesionálním, docela dobře se může stát, že ho začnou přemlouvat další hosté svatby s přáním, aby něco mohli pustit ze svého mobilu i oni. A to nemusí být vždy vhodné a žádoucí.

Problémem někdy může být i připojení mobilu na reproduktor. Nejčastěji se používá oblíbený Bluetooth. Velmi často se stává, že se s ním začnou úmyslně i neúmyslně párovat další zařízení a tím jsouhudba i následná zábava nepříjemně narušovány. Svatební dj je tedy sázka na jistotu i pokud jde o úroveň hudební produkce.

Playlist podle vás

Důležitou věcí, kterou může profesionální dj zaručit, je pouštění skladeb odpovídajících vašemu hudebnímu vkusu. Ačkoliv je důležité, aby se bavili všichni hosté, pamatujte, že svatba a zábava na ní by měly odpovídat primárně vašemu vkusu. Aby to tak bylo, je skvělé mít po ruce profesionála, který to bude plně respektovat.

Nezapomeňte na kvalitu zvuku

Pravidlo pro veřejný poslech hudby říká: Kvalita zvuku je lepší u profesionální reprobedny jedoucí na 20 procent hlasitosti než o obyčejného „chrastítka“ jedoucího na 90 procent hlasitosti. Dopřejte své svatbě luxusní hudební zábavu. Neponižujte ji trapností nekvalitní reprodukce. Vaše svatba si zaslouží to nejlepší.

Svatba s nebo bez dj

Tempo versus hlasitost

Jedno z dalších úskalí hrozících u amatérského pouštění hudby na svatbě je špatně zvolené tempo v kombinaci s vysokou hlasitostí. Nezapomeňte, že zábava se nerozjede hned u první skladby tím, že dáte volume doprava. Je nutné pracovat s davem, s těmi, kdo se chystají a možná i ostýchají tančit.V tom je naprosto nezastupitelná postava dj na svatbu. Dj vnímá celkovou atmosféru, jednotlivé hosty a jejich náladu i taneční um. Díky tomu dokáže plynule přizpůsobit hudbu a rytmus právě jim.

Hudební cit

K zábavě na svatbě patří kvalitní hudební produkce. Aby všechny hosty i vás samotné nadchla, musíte s citem volit hudební styl i návaznost jednotlivých skladeb. Není nic horšího, než když jednou skladbou lidi rozjásáte a nadchnete a hned tou následující je otrávíte tak, že si jdou hned sednout. Klíčové je zachovat hudební cit po celou dobu svatební zábavy. I v tom jsou pro vás nejlepším řešením svatební dj a jeho profesionální zkušenosti.

Svatba s nebo bez dj

« »
Svatba s nebo bez dj
Svatba s nebo bez dj?